Yemek Blogları

2019-03-08 /

Ev hanımları tarafından bu yılın başlarına kadar oldukça sık takip edilen yemek blogları, instagram’ın son zamanlarda daha da popüler olması ile biraz arka planda kalmış gibi görünseler de güncelliğini ve cazibesini korumaya devam ediyorlar.
Yemek blogger’lığı kolay bir iş değil. Her gün evde yemek yapmak, aşama aşama fotoğraflarını çekmek ve sonra da resimli tariflerini bloga yüklemek çok emek ve zaman isteyen bir uğraş. Hele bir de o 1 dakikada izlenip geçilen videolu yemek tarifleri var ki hazırlaması kaç saat alıyor bir Allah bir de çeken bilir. Kolay olmadığı için olsa gerek son zamanlarda bazı blogları terk edilmiş bir halde görüyoruz. İnstagram bir şekilde blogların yerini almış gibi görünüyor. Yaşanan bu değişime rağmen bu zor ve meşakkatli işi hala başarı ile yürüten yemek bloglarını araştırmak ve 1200 blog arasından Türkiye’nin en iyi yemek blogları listesini hazırlamak bizim için hiç de kolay olmadı.
Listeyi hazırlarken bizim için ilk ve en önemli kriter blogun güncel olmasıydı. Yani blogger’ın belirli aralıklarla bloguna tarif yükleyip yüklemediğine çok dikkat ettik. Uzun zamandır güncellenmeyen blogları listemize dahil etmedik. Yemek Kulübüm’de blog özellikli bir site neden listede yok diyebilirsiniz. Öncelikle kendi hazırladığımız bir listede kendi adımıza yer vermek etik bir davranış olmayacağı gibi listenin de güvenilirliğine gölge düşürebilirdi. Bir diğer sebepte blog özelliği olmakla beraber Yemek Kulübüm’ün bir blog değil, yemek tarifleri sitesi olduğu gerçeğiydi. Belki bir gün otoriteler tarafından hazırlanan “Türkiye’nin en iyi yemek siteleri” listesine girmeyi biz de hak ederiz, kim bilir. Neyse, lafı biraz uzattık hemen konumuza dönelim ve listemizi açıklamayalım.

Sayfamızı Paylaşın